Росія готується до чергових «виборів» президента, які заплановані на 15-17 березня 2024 року. На тимчасово окупованих територіях України росіяни намагаються штучно легітимізувати свою владу, змушуючи людей голосувати. Окупанти активно розповсюджують агітацію в містах та селах і навіть збираються обходити будинки місцевих жителів, щоб забезпечити підтримку теперішній владі. Подекуди «виборчий процес» пройде достроково.
Що робити під час виборчої кампанії, аби не підтримувати окупаційну владу — читайте далі.
Варто знати
Саме голосування на виборах російського президента не має жодної важливої суспільної функції, окрім пропагандистської. Важливо розуміти, що кожен підпис — привід для ворога продовжувати розповідати свою правду про підтримку окупації на ТОТ жителям Росії та інших країн.
Мешканцям окупованих територій фейкове волевиявлення несе додаткову небезпеку, адже воно використовується як «перепис» лояльних до незаконної російської влади. Цілком вірогідно, що росіяни захочуть співпрацювати з особливо активними громадянами і надалі.
Чи вважається голосування колабораціонізмом?
Добровільна участь у будь-яких виборах, організованих окупаційною владою, є прямою підтримкою держави-агресорки та її злочинних дій.
Якщо ви змушені проголосувати через загрозу вашому життю та здоров’ю, то маєте знати, що сам акт «голосування» не є кримінальним правопорушенням, адже його результати не визнаються більшістю цивілізованих держав світу.
Натомість, така допомога в організації виборів, як робота у виборчій комісії, поширення агітації та матеріальне чи логістичне забезпечення псевдоголосування вважається колабораціонізмом. За такі дії ви можете бути позбавлені волі на строк до 15 років.
То як уникнути голосування?
Передусім — ваша безпека. Ухилятися від участі у так званих виборах треба обережно, зважаючи на загальну ситуацію в регіоні і заходи, які окупанти застосовують стосовно виборців.
- Окупанти можуть прийти до вас додому і «попросити проголосувати» під дулом автомата. Щоб цього не сталося, змініть на певний час місце проживання або зачиніться у помешканні і не подавайте ознак присутності.
- Ні в якому разі не йдіть до виборчих дільниць та не відвідуйте потенційні місця збору підписів: ринки, вокзали, парки тощо.
- Не конфліктуйте відкрито з агітаторами та організаторами так званих виборів. Спробуйте обґрунтувати відмову голосувати більш спокійними відповідями. Наприклад, скажіть, що вже проголосували або боїтеся це робити, вам не дозволяють брати участь у виборах, приміром, релігійні переконання.
- Обговоріть питання виборів разом з місцевими жителями, яким ви довіряєте. Разом зможете більш ефективно продумати план дій на випадок примусового голосування. Будьте при цьому обережні і не дайте окупантам у чомусь вас запідозрити.
На фото — «регіональний штаб підтримки Путіна» в Генічеську. Джерело — РИА Новости.