Як стати партизаном: способи боротьби в підпіллі

Поради для партизанів на окупованих територіях про те, як вони можуть чинити опір

Доки триває підпільна боротьба на окупованих Росією територіях, ворог знає: він тут непроханий гість. День за днем партизани поширюють патріотичні листівки, знищують техніку ворога, а то й ліквідовують росіян. Боротьба в підпіллі неабияк докучає ворогу, тому є небезпечною. Та, попри ризики, такі дії неабияк наближають українські війська до нині захоплених міст. Яким способом можна шкодити загарбникам — у порадах  «Почутої».

Ненасильницький спротив

Чинять спротив можна не лише зі збоєю в руках, а й також шляхом розповсюдження листівок, газет; спотворення російської символіки тощо. Хоча така діяльність не загрожує безпосередньо життю окупантів, вона суттєво заважає їм насаджувати на українських землях пропагандистські наративи й провадити культурну асиміляцію. Долучитися до громадянського спротиву можна так:

  • За можливості документуйте злочини окупантів, дотримуючись загальних правил, прописаних вище. Повідомити про них можна анонімно в наш чат-бот.
  • Пишіть привітання, листівки, жарти проти путінського режиму та разом із іншими розповсюджуйте їх містом так, щоб вас не помітили інші.
  • Робіть написи на російських банкнотах. Важко буде вказати, що це зробили саме ви, адже купюру тримають у руках тисячі людей.
  • Здійснюйте атаки на інформаційні ресурси ворога: надсилайте скарги на конент, облікові записи, перенавантажуйте сторінки, щоб вивести з ладу системи окупантів.
  • Паліть російську літературу.

Насильницький опір

Цей тип спротиву вимагає більше фізичних зусиль, застосування зброї, утримання вдома небезпечних речей тощо. Члени такого типу підпілля зазвичай діють у межах великої організації, де обов’язково мають пройти належні навчання та підготовку. Пам’ятаючи про загальні правила безпеки, партизани, зокрема, можуть:

  • вчиняти пожежі в тих будівлях, де ви впевнені, що перебувають окупанти, або вони є стратегічно важливими для них об’єктами. Це можуть бути склади чи заводи з війською технікою, зброєю, легкозаймистими речовинами. Якщо є можливість, зробіть так, щоб пожежа почалася після того, як ви покинете місце диверсії;
  • лишити наніч увімкнену газову плиту поряд зі свічкою у будівлі, де працюють або проживають окупанти. Через певний час газ вибухне. Такі дії можна класифікувати як випадковість та неуважність самих росіян.
  • перешкоджати проїзду російської військової та цивільної техніки. Для цього проколюйте шини, розкидуйте на дорогах скло.

Наша редакція не рекомендує брати участь у насильницькому спротиві без кураторства українських військових. Такі самодіяння можуть коштувати вам життя.

Інші способи боротьби в підпіллі

Чинити громадянський спротив іноді можна навіть без приналежності до конкретної організації. Наприклад, ось так:

  • вкажіть окупантам неправильний напрямок, якщо вони запитають поради. Якщо ви водій, пропускайте зупинки, розряджайте акумулятори в автомобілях на стоянках, до яких маєте доступ;
  • допоможіть рухам опору, надаючи їм житло, їжу, одяг і медикаменти;
  • електрики можуть вимикати світло та опалення під час важливих нарад та зустрічей росіян, створювати короткі замикання.
  • якщо ви продавець, у магазині можете віддати окупантам прострочені продукти;
  • труїть окупантів їжею: пригостіть пиріжками або напоєм з отрутою. Детально про це ми писали раніше.

Як долучитися до рухів опору

Бажаєте допомагати Україні? Напишіть у чат-бот «Почутої». Ми допоможемо вам долучитися до руху опору з будь-якого окупованого міста чи села.

Фото: Freepik