Кібербезпека в Telegram. Рекомендації для партизанів

Основні правила кібербезпеки для партизанів на тимчасово окупованих територіях України, які працюють у Telegram

Кібербезпека — це одна з найважливіших складових виживання українців на тимчасово окупованих територіях, а особливо це стосується членів рухів опору. Будь-яка активність на сайтах, у соцмережах чи месенджерах та на будь-яких інших інтернет-ресурсах, які не працюють в інтересах Кремля, приверне зайву увагу окупантів. Щоб не потрапити «на підвал» за поширення «укронацистської» інформації, геоміток ворога тощо, потрібно знати, як користуватися гаджетами правильно.

«Почута» підготувала для вас кілька основних правил кібербезпеки на основі порад партизанського руху генерала Черешні.

  • Не використовуйте свій особистий номер телефону для спілкування й поширення інформації. За можливості придбайте новий телефон, окрему SIM-карту. Це потрібно для того, щоб приховати ідентифікаційні дані, які в кожного телефона різні.
  • Не користуйтеся новим телефоном вдома й на роботі.
  • Установіть застосунок Telegram на телефоні, а також його портативну версію на комп’ютері (скористайтеся QR-кодом для входу).
  • Завжди використовуйте VPN. Рекомендовані застосунки: Proton VPN, Rise up, Bitmask, Wire Guard.
  • Придбайте будь-який номер у сервісі смс-активації та зареєструйтеся через нього в Telegram на телефоні. Також придбайте в інтернеті проксі-сервер (сервер у комп’ютерних мережах, що дозволяє клієнтам виконувати непрямі запити до мережевих сервісів) для портативної версії на комп’ютері.
  • Використайте проксі-сервер при вході в Telegram на комп’ютері: вимкніть доступ до будь-якого інтернету, у головному вікні месенджера натисніть «Почати спілкування». Далі перейдіть у вікно для підключення за QR-кодом, у кутку оберіть «Налаштування» і в них «Тип з’єднання». Виберіть тип з’єднання «проксі» і введіть дані від купленого раніше проксі.
  • Увімкніть доступ до інтернету на комп’ютері та увійдіть у Telegram за QR-кодом. Якщо в налаштуваннях конфіденційності на новому обліковому записі відсутня ваша особиста IP-адреса, то все зроблено правильно.

Виконавши ці дії, ви зможете надійно замести свої цифрові сліди й таким чином уберегти життя.

Нагадаємо, що навіть випадкове повідомлення чи фото в телефоні може стати причиною викрадення й тортур на ТОТ. «Почута» пояснювала, як захистити персональні дані.

До слова, раніше ми писали про те, як можна долучитися до боротьби проти загарбників у підпіллі.

Крім того, «Почута» зібрала базові правила безпеки для партизанів та членів руху опору, щоб ефективно шкодити ворогу і не нашкодити собі.