Рада вирішила визнавати результати навчання українців в окупації. Як це працюватиме?

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про визнання результатів навчання жителів тимчасово окупованих територій. Діти, які отримали свідоцтво про базову загальну освіту на ТОТ, можуть скласти два іспити і продовжувати навчатися вже в українській школі.

Про це повідомила голова центру громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова в коментарі «Суспільне Крим».

Вона уточнила, що дітям з окупації потрібно буде скласти українську мову та історію України. Для цього необхідно звернутися в контактний центр «Крим — Україна» або «Донбас — Україна».

Якщо людина з окупації має диплом про вищу освіту, здобуту на окупованій території, та бажання працювати на підконтрольній українському уряду території — теж потрібна атестація.

За новим законом, визнаються 75% навчальних програм. А щодо решти потрібно буде скласти іспити в українському вищому навчальному закладі.

Україна не може визнавати певні спеціальності — наприклад, ті, які стосуються військової служби, військових училищ тощо. Також українська сторона не може визнавати знання або компетенції, надані окупантами щодо кібербезпеки, юридичної освіти, історичних спеціальностей та історії Росії, пояснила Потапова.

За її словами, освітні стандарти окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей не визнають ніде у світі, але це створило певну дискримінацію щодо українських дітей та молоді у тих регіонах. Ці зміни в українському законодавстві усунули відповідну дискримінацію, запевняє Потапова.

Вона також звернулася до Міносвіти України, аби ті підготували прості роз’яснення для поширення цієї інформації на тимчасово окуповану територію, щоб тамтешні жителі зрозуміли всі нововведення.