Тривога і стрес в окупації: як впоратися

Перебуваючи в окупації, людина може відчувати тривогу, страх та інші глибокі переживання. Довгостроковий стрес виснажує організм. Він може стати тригером депресії, посттравматичного синдрому й навіть скоротити тривалість життя. «Почута» зібрала поради, як протистояти деструктивним реакціям психіки. Рекомендації надає Міністерство охорони здоров’я України.

Стрес — це реакція організму на щось, що перевищує його можливості, і ця реакція природна. Коли вона тимчасова, ми справляємося з подіями і далі продовжуємо спокійно жити. Але коли ми говоримо про воєнний стан, окупацію, різноманітні фактори стресу постійно впливають на людей, і їхня психіка виснажується. «Почута» зібрала рекомендації МОЗ, які допоможуть мінімізувати стрес, щоб продовжували справлятися з життєвими викликами.

Також МОЗ дає поради, як дорослим поводитися з дитиною у тривожній ситуації та як самим зменшити симптоми тривоги.

Фізична активність — один із найкращих помічників у боротьбі зі стресом і тривогою. Тож «Почута» знайшла програму йоги у вільному доступі, яка підходить для всіх рівнів підготовки.

https://www.youtube.com/watch?v=ScbU1OFqNZg

Також у пригоді може стати медитація з акцентом на дихання. Вона дає змогу заспокоїти розум, розслабити тіло та підвищити стійкість психологічного стану.

https://soundcloud.com/inna-turchyck/meditatsya-prosto-dikhannya?si=90aa5726ec1c48aab38b2f6fb48e7a8a&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing