Щоб якось нашкодити загарбникам, українці в окупації створюють рухи опору та активно борються з державою-агресоркою всіма можливими методами. Наприклад, у Криму сміливо працює угруповання партизанів «Атеш», котре допомагає нашим спецслужбам дізнаватися про місцеперебування російської армії та техніки. А «Жовта стрічка» веде інформаційну війну, розповсюджуючи листівки, газети, короткі послання тощо.
Якщо ви теж бажаєте доєднатися до руху опору, пам’ятайте про кілька правил безпеки, які підготувала команда «Почутої».
- Подбайте про власне алібі. Ви завжди повинні мати заготовлене виправдовування, якщо вас підозрюватимуть у «диверсії».
- Розпочинайте діяльність з легких дій, які не потребують професійної підготовки і не беріться за те, що вам не під силу: не треба одразу намагатися створити вдома вибухівку та підкласти десь на складі.
- Якщо ви все-таки бажаєте вчиняти глобальні саботажі, зверніться до партизанів з досвідом та виконуйте завдання за вказівками та під наглядом.
- Вчиняйте дії, за які складно ідентифікувати конкретну особу. Наприклад, залишити проукраїнську листівку в парку на лавочці міг будь-хто з містян.
- Якщо вас спіймали, кажіть, що були не в собі, сплутали форму військових, коли вчиняли саботаж, тощо. Якщо це був поодинокий випадок від вас, вам можуть повірити.
- Намагайтеся ушкодити лише ті об’єкти, які точно будуть використовувати лише окупанти.
- Не розповідайте про свою діяльність людям, у яких ви не впевнені. Вони в будь-який момент можуть доповісти про вас росіянам.
- Видаляйте всі провокативні матеріали зі своїх пристроїв, очищайте соцмережі, месенджери, галерею, папки з файлами.
Фото: «Жовта стрічка»